Verslag bijeenkomst Kring Deskundigheidsbevordering sept 2021

In de kring zijn we gestart me een korte update van de ontwikkelingen. Opleidingen en trainingen starten op dit moment weer op na de vakantie. Met een frisse blik hebben we geรฏnventariseerd wat onze visie is op het aanbod deskundigheidsbevordering in de stad.

Resultaat is een overzicht van veel mogelijkheden voor mensen met ervaringskennis voor scholing en opleiding.

Howie the Harp: MOED (voor als je al werkt) en de opleiding voor als je nog in herstel bent;

VrijwilligersacademieDe praktijkopleiding voor ervaringsdeskundigheid in buurtteams (6 maanden); 

TeamED: Traineeship voor verschillende functies (10 bijeenkomsten);

Daarnaast is er de TOED, GEO en interne opleidingen, zoals binnen MEE, Pit&Co, Slicks en Buro Ervaringskracht.

Wil je weten of werken als ervaringsdeskundige iets voor jou is? Meld je dan aan voor deze bijeenkomst.

Uit de bijeenkomst komen een paar belangrijke punten naar voren, die we graag met je delen.

1.       Opleiding geeft zelfvertrouwen, het gevoel dat je het waard bent.

2.       Deskundigheidsbevordering is een combinatie van theorie en praktijk. Je start misschien met herstel in de groep, maar het gaat erom toe te passen wat je geleerd hebt.

3.       Aandacht voor inclusie en aansluiting bij verschillende groepen mensen met ervaringskennis: het is de ervaring dat veel opleidingen niet aansluiten bijv. bij mensen met autisme of NAH. 

4.       Werk aan profielen. Er zijn veel verschillende opleidingen die min of meer op elkaar lijken. Belangrijk om toch vooral om een algemeen profiel te ontwikkelen wat ED inhoudt en wat je ermee kan. Aansluiting bij wat een werkgever wil biedt juist perspectief.

In de kring zijn we ook kritisch. Ander punt is dat in de praktijk vaak het verzoek is om ED mensen te leveren. Terwijl de vraag zou moeten zijn: wat kunnen wij doen om ervaringskennis te benutten?

Daarbij wordt dikwijls voorbij gegaan aan het belang van langdurige ondersteuning en coaching in de praktijk. Soms onderschatten mensen hoe het is om in dienst te zijn. Of hoe ingewikkeld een traject kan zijn om aan het werk te gaan, met allerlei onzekerheden. Daarom is het belangrijk om gebruik te kunnen maken van bij- en nascholing en intervisie.

Samenwerking binnen ANE is gewenst om zo goed mogelijk geรฏntegreerde opleidingen te verzorgen. Voorbeelden zijn Herstelwerkt en het initiatief โ€˜Collegedโ€™. Dat laatste is een samenwerking tussen enkele partijen in de stad om opleidingen voor ervaringskennis te bundelen.

Men is bezig met het ontwikkelen van een instapmodule; voor iedereen die iets met ervaringskennis wil doen.  In november gaat men nadenken over de toekomst (samenwerking en financiering) in een werkconferentie (op uitnodiging). 

Stedelijk overzicht

Iedereen vond het leuk en inspirerend om weer met elkaar uit te wisselen. We maken opnieuw een overzicht van de opleidingen die we in het vizier hebben. Volgende keer gaan we in gesprek over de rol en functie van ANE als stedelijk verbindend netwerk voor ervaringskennis en deskundigheidsbevordering. Meer weten of erbij zijn? Mail ons.

Aanmelden via info@amsterdamsnetwerkervaringskennis.nl of bij esmeralda@vrijwilligersacademie.net 

Ga naar de inhoud